Pravidla

Základním cílem hry je za co nejkratší dobu projít řadou scén až do konečné finální vítězné scény. V tomto se Runovládci podobají jednoduché verzi oblíbených knižních gamebooků.

Postup do další scény je podmíněn správným zodpovězením na otázku scény, případně vyluštěním rébusu, uhodnutím logické hádanky nebo jen volbou z předpřipravených možností. Odpovědi může být občas nutné hledat i v inventáři, kde se mohou postupně objevovat nové indicie.

Některé nesprávné varianty odpovědí mohou vést i ke scénám, kdy se průchod dobrodružstvím předčasně končí prohrou. Proto lze jednotlivá dobrodružství procházet opakovaně, nicméně do žebříčku se započítává i počet smrtí.

Scény mohou obsahovat nápovědy, které jsou dostupné po uplynutí určité doby po vstupu do scény. Využití nápovědy je penalizováno snížením výsledného skóre, ale zase vám umožní dostat se vůbec dál.

Při správné odpovědi nejste okamžitě přesunuti do nové scény. Tam se dostanete až po kliknutí na tlačítko "Pokračovat". Dává vám to možnost v tuto chvíli hru přerušit a do další scény vstoupit až v okamžiku, kdy budete mít dost času na její vyluštění. Každá scéna si počítá vlastní skóre. To je závislé obtížnosti scény a dále na době, která uplyne od vstupu do scény po její úspěšné zodpovězení.

V odpovědích se nerozlišuje velikost písmen ani diakritika, a tedy například slova "Čaj", "čaj" i "caj" jsou ekvivalentní odpovědi.

K minulým scénám se můžete kdykoli v průběhu hraní vrátit přes Seznam dobrodružství. U dokončených her jsou jednotlivé odehrané scény ukryté pod tlačítkem stavu hry, taktéž v Seznamu dobrodružství.